Tehát ez ugyanúgy érvényes a juharszirupra, agavé szirupra, rizsszirupra, valamint a saját magadnak facsart 100%-os gyümölcslére és minden gyömölcslére, akkor is, ha az öko/bio/szuperfood! Ezeknek semmi helye az étrendben, ha valakinek az egészséges életmód mellett a zsírvesztés és egy fitt, tónusos, feszes test a célja!
Fontos lenne olyan táplálékokat fogyasztani, melyek stabilan tartják egész nap a vércukorszintet, mert így nem terheljük a hasnyálmirigyet, elkerüljük a kajakómát és lehetővé tesszük a fogyást, vagy az ideális testsúly megőrzését. A gyümölcslevek, a méz, az édesítésre használt szirupok nagyon gyors inzulinválaszt váltanak ki, sok-sok üres kalóriát tartalmaznak rostok nélkül, és ráadásul nagyrészük fruktóz, azaz gyümölcscukor, ami különösen veszélyes a hízásra, inzulinrezisztenciára, cukorbetegségre hajlamosak számára. A „nem szilárd” állapot miatt pedig még gyorsabban is szívódnak fel, mint a szilárd ételekben természetesen jelen lévő cukrok.
A zöldségekben és a gyümölcsökben, természetes és szilárd formában előforduló cukrokkal semmi probléma nincs, amennyiben helyes mennyiségben, időpontban és ételkombinációban fogyasztjuk őket! A magas rosttartalmuk miatt sokkal kevesebbet tudunk egyszerre megenni belőlük, mint a folyékony, könnyen iható levekből. Kipróbáltad már, hány db almából vagy narancsból lehet 1 pohár gyümölcslevet kipréselni? Lehet, hogy azt a mennyiségű gyümölcsöt meg sem tudnád enni egyszerre!
Ha pontosan szeretnéd tudni, neked milyen mennyiségben és milyen fajta zöldségeket és gyümölcsöket érdemes fogyasztanod, ismerkedj meg az anyagcseretípus méréssel!